1. Útfelújítási program – 49 helyszínen lesznek beruházások
6. Elrontotta a második félidőt a ZTE KK

A teljes műsor megtekintése

A műsor tartalma

Útfelújítások 49 helyszínen
2020. 11 25. szerda - 18:00 Zalaegerszeg
Véglegesítette Zalaegerszeg képviselőtestülete a város tizenötéves útfelújítási programját. A döntés értelmében 49 helyszínen lesznek beruházások 3,8 milliárd forintból.
Folytatódik a faültetés
Folytatódik a város faültetési programja. Ez is része - a napelemparkok bővítése és az energetikai beruházások mellett - a 18 pontból álló zalaegerszegi klímavédelmi stratégiának. Most a Landorhegyre érkeztek új növények.
Hulladékgyűjtés
Tisztítsuk meg együtt! című kampányával hívja fel a figyelmet a Zalavíz Zrt. Az Európai Hulladékcsökkentési Hét részeként csatlakoztak a kezdeményezéshez, melynek célja, hogy rávilágítson a tudatos hulladékgazdálkodás, valamint az újrahasznosítás fontosságára.
Online oktatás a zeneiskolában
A többi intézményhez hasonlóan ismét áttértek az online oktatásra a Pálóczi Horváth Ádám Alapfokú Művészeti Iskolában. A tavaszi időszakhoz képest azonban változás, hogy otthonról csak a középiskolás diákok tanulnak. A zavartalan átállás és működés előfeltétele a digitális eszközök megléte, melyek - az előzetes felmérés alapján - rendelkezésre állnak.
Hódok okoznak áramkimaradást
2020. 11 25. szerda - 18:00 Söjtör
Elszaporodtak az Eurázsiai hódok Zala megyében. A nagyméretű rágcsálókat sokáig a kihalás fenyegette, ám visszatelepítésük után - természetes ellenségek híján - szabadon szaporodhatnak. Jelenlétük egyrészt öröm, másrészt a lakóknak, az erdőknek és a patakoknak egyaránt problémát jelent.
Elrontotta a második félidőt a ZTE KK
Felkészülési mérkőzésen fogadta a Zalakerámia ZTE KK az Alba Fehérvárt kedden. A bajnokságot mindkét csapat egy hónap csúszással kezdte, melyben a ZTE kettő, az Alba egy meccset játszott eddig. Így ebben a helyzetben a felkészülési mérkőzések felértékelődtek. Hiányzók mindkét oldalon akadtak: a házigazdánál a válogatottal az EB-selejtezőre készülő Szabó Zsolt, valamint sérülés miatt Antóni Csanád és Simon Kristóf nem játszott, míg a vendégeknél Vojvoda Dávid és Lukács Norbert a válogatott, Luka Markovic betegség, Csorvási Milán pedig sérülés miatt nem lépett pályára. Az első negyedben felváltva vezettek a csapatok. A második is hasonló játékot hozott, mígnem a 15. percben Polster és Duren hármasai után, négy ponttal ellépett a Zete. A félidő hajrájában azonban Davis szinte egyedül fordított az álláson. A vendégek a második félidőben állva hagyták ellenfelüket. A nagyszünet után a hazaiak az öltözőben maradtak és a sokkal harcosabban és pontosabban játszó fehérváriak tetemes előnyt harcoltak ki maguknak. A ZTE mindössze 6 pontot szerzett a harmadik negyedben. A záró játékrészben mindkét oldalon a cserejátékosok kaptak nagyobb szerepet. A ZTE próbált faragni a hátrányán, de a vendégek nem engedték húsz pont alá a különbséget. A végeredmény: Zalakerámia ZTE KK - Alba Fehérvár 59-81.