2021. 02 17. szerda - 18:00 Zalaegerszeg
2019 és 2020 legfontosabb zalaegerszegi fejlesztéseit és eseményeit mutatja be az a kiadvány, amely a napokban jut el a városlakókhoz. A 43 oldalas évértékelő füzet a polgármesteri hivatal gondozásában jelent meg.
Újabb szállítmány
Háromfajta: a Pfizer-BionTech, a Moderna és a Szputnyik vakcinájával oltanak a héten a Zala Megyei Szent Rafael Kórházban. Ma reggel az orosz, délután az amerikai gyógyszercég oltóanyagából érkezett nagyobb dózis az intézménybe. Ez utóbbiból ezúttal három tálcányit kapott a megye. A koronavírus elleni védekezés menetéről dr. Batka Gábor főgyógyszerész tájékoztatta Híradónkat.
Összefogtak
2021. 02 17. szerda - 18:00 Gellénháza
Egy sikeres járdafelújítást követően most fogorvosi műszer beszerzésére nyert támogatást Gellénháza önkormányzata. A 8 millió forintos modern eszköz megvásárlásához a Magyar Falu Program biztosított forrást.
Autópiaci helyzetjelentés
Ígéretesen indult tavaly a használtautó piac. Noha a koronavírus miatti lezárások után kevesebben vásároltak, 2020-harmadik negyedévében időszakos rekord született. Az áremelkedés miatt idén év elején ismét csökkent az érdeklődők száma, ennek ellenére a kereskedők élénk forgalomra számítanak.
Hamvazószerda
Ma van hamvazószerda. Ez a nap különösen jelentős a katolikus felekezethez tartozók életében. A templomokban ilyenkor a szertartásrendbe beépül az úgynevezett hamvazkodás.
Az atlétika szolgálatában
Változatlanul sikert-sikerre halmoz a Zalaegerszegi Atlétikai Club. A vírushelyzet és a korlátozások a Zalaszám-ZAC háza táját sem kerülték el, ám megfontolt és áldozatos munkával töretlenül haladnak előre.
Győzelem az elődöntőben
Az OB III-as jégkorongszezon már a rájátszásnál tart. Az Egerszegi Titánok csapata az alapszakaszban a második helyen zárt és a harmadikkal csatázik a döntőbe kerülésért. A két hasonló játékerőt képviselő gárda találkozójának első tíz percében a hazaiak nem találták a ritmust, és egy vendéggól kellett, hogy felébredjenek. Gombos Bence tíz másodperc elteltével egyenlített. A titánok annyira belelendültek, hogy két perc múlva már 3-1-re vezettek. A második harmad gyors hazai góllal kezdődött, majd jött egy hullámvölgy, és a játékrész felénél szépített a Jászberény. A hajrában ismét Gombos volt a főszereplő, góljaival előretört a házigazda. A záróharmadban már nem engedtek ki az egerszegiek, és megnyerték az elődöntő első felvonását. A végeredmény: Egerszegi Titánok-Lehel HC 8-5.