Zalaegerszegi Televízió |

A Göcsej Filmszemle díjazottjai

 

I. Göcsej Amatőr Filmszemle

Kisjátékfilm kategória:

1. Szkok István: Éjszakai műszak

2. Vadócz Péter: Viszonyok

3. Németh Csaba-Horváth Szilárd: Aroma

Dokumentumfilm kategória:

1. Katits Kálmán: Messze ott hol nap szentül

2. Boros Ferenc-Horváth Zoltán: Fejezetek egy szent életéből

3. Oroszláni Televízió: A pokol tornácán-Kocsedo
(szerkesztő Hűvős-Récsi Lídia)

Zala megye, Göcsej, Zalaegerszeg témájú dokumentumfilmek:

1. Jász Annamária: Póráz nélkül

2. Elmont Krisztián-Tüttő Beáta: A kefekötő

3. Tóth Anita Lilla: Szilvaaszalók

Különdíjak:

1. Az ötletért – Horváth Szilárd: Valóság show

2. Közösségért Alkotóműhely – a Berzsenyi Dániel Főiskola és a Kodolányi János Főiskola

3. A legjobb forgatókönyvért – Vadócz Péter: Viszonyok, Sophie

4. Riporteri különdíj – Tóth Anita Lilla: Szilvaaszalók, Templomcsinálók
                                           Vörös Nándor: Pálfi Dénes munkássága

5. A kísérleti filmekért- Baki Orsolya: Macska, Drum’n’ Basic, Ez csak egy szerda

6. A legjobb operatőr – Pánczél Gábor: Babaház

7. Groteszkekért – Boros Ferenc: Törcsimen, Valaki figyel

8. Közösségért díj – Bán Balázs: Hegek

 

II. Göcsej Amatőr Filmszemle

Kisjátékfilm kategória:

1. Kamera ’67 AFK, Gerócs László: Elhagyott árnyék

2. Kiss Norbert: Fugite

3. Varga Balázs: Gábor 8 óra előtt 5 perccel

3. Boros Ferenc: Esernyő és varrógép

Dokumentumfilm kategória:

1. Boros Ferenc: Haditudósító

2. Ivanics Andrea: Hinni a túlélésben

Zalai témájú filmek kategóriája:

1. Kamera ’67 AFK, Kalász József: Bugaszeg

2. Góczán Bence: Getto

3. Csánicz Barnabás: Épületek

III. Göcsej Amatőr Filmszemle

Kisjátékfilm kategória:

1. Ruzsa Dénes: Kék folyosó

2. Gesta Műhely: Ébren álmok

3. Káldy László: Jól nézel ki

Dokumentumfilm kategória:

1. Káldy László: Ma sincs 5-ös a lottón

2. TelePaks Kht.: Etűdök táncpróbára

3. Horváth Zoltán: A meseboltos

Zalai témájú filmek kategóriája:

1. Kotnyek István: Távol

Különdíjak:

1. Képíró díj: Kotnyek István: Távol

2. Vizuális effektek: Vadócz Péter: Colorul EU

3. Ifjúsági díj: Landorhegyi Sulitévé Néma tanúink

4. Forgatókönyv díj: Ferencz Győző: Kakas-lépés

5. Hagyományőrzés díj: Katits Kálmán: Az én Bajám

6. Ötletek díj: Horvát-Csóka-Boros-Balogh: Villanás a végtelen időben

7. Film etűd díj: Szkok István: Majd holnap

IV. Göcsej Amatőr Filmszemle

Dokumentumfilm kategória:

1. Katits Kálmán: Nagyapám és a Tarkónlőtt világ

2. Káldy László: Love Story

2. Tokodi Gábor István: Örmény nyomon – Gyergyószentmiklós

3. Boros Ferenc, Horváth Zoltán, Kozma Gábor: Remete idő

Kisjátékfilm kategória:

1.Csóka Miklós, Balogh János: Aranypart

2.Szkok István: Híradó 04.11.

2.Fábián Gábor, Kiss Levente: Az ösvény

3.Lengyel Gábor, Kiss Levente, Cselenkó Tünde: Nézz a szemembe!

Zalai témájú filmek kategóriája:

1.Kotnyek István, Gerócs László, Kalász József: Orommadarak

2.Riba Szabolcs: Akácfa

3.Móczár István Ízőrzők

V. Göcsej Filmszemle

Kisjátékfilm kategória:

1. László Gábor: Neked még megvan?

2. Püsök Botond-Csaba: A mi Andreánk

3. Szirmai Melinda: Dongó Erzsike és a megsavanyodott ménkű

Dokumentumfilm kategória:

1. Kovács Kristóf: Malaccal teljes

1. Csubrilo Zoltán: „Még oda nem ér az idő…”

2. Dudás Miklós: I.M. Kulcsos Borharapó

2. Nagy Júlia: Gurulj be

3. Katits Kálmán: …élni és élni akartam…

Különdíjak:

1. Kotnyek István: Három bagatell

2. Hunvision Filmstúdió Bt.: Véletlenül szándékos

3. Móczár István – Róka Ildikó: Nem adtam fel

4. Püsök Botond-Csaba: Veled

5. Mázik Richárd: 1943

6. Vadócz Péter: Mobil Képeslap

7. Boros Ferenc – Dancs István: Néha

8. Tóth Sándor operatőri munka (Halassy Gábor – Tóth Sándor: Rádiógyűjtő)

9. Mazelka Márk: Görög tragédia

10. Gadányi Károly: Zuhanás

11. Vörös Nándor szerkesztői díj (Vörös Nándor – Elmont Krisztián: Költözködés)

12. Török Marcell: A rejtett plusz

13. Ruzsa Dénes: Plusz 1 fok celziusz

14. Káldy László: Santó és a többiek

VI. Göcsej Filmszemle

Természetfilm kategória:

1.Kotnyek István: Az eperfa lombja, A mester időnként átfesti a tájat

2. Nem osztott díjat a zsűri

3. Kamrás Lajos: Beregi-Trilógia

Dokumentumfilm kategória:

1. Szabó Attila: A szent hegy

2. Kalász József: A szabad-kőműves

3. Megosztott díj: Eged Dávid: Dirt és Cselleng Ádám: Szabadlábon Zalában

Kisjátékfilm kategória:

1. Nem osztott díjat a zsűri

2. Kovács Ákos: Függőség

3. Megosztott díj: Püsök Botond-Csaba: Farsang és Babai István-Kövi Gergő: Menedék

Különdíjak:

1. Káldy László: A mindszenti kisrév gondnoka

2. Ekési Orsolya: Ég madara

3. Szabó Attila: A szent hegy

4. Vörös Nándor-Novák Gábor: Szolgálunk és félünk-nyilatkozni

5. Comenius Filmműhely (alkotócsoport)

6. Fábián Gábor: Az elhagyott madár

7. Szent Györgyi Albert Középiskola (alkotócsoport)

8. Katits Kálmán: Itt születtem én

9. Balogh Ernő: Kőbe lehelt lélek

10. Galambos Tibor:Jajsikolyban-lobogásban

11. Arató Péter: Jack Warman

12. Csubrilo Zoltán: Getto sor

13. Ruzsa Dénes: Kötelékek

VII. Göcsej Filmszemle

 

Természetfilm kategória:

1. A zsűri nem osztott ki első díjat

2. Kotnyek István (Kamera 67) Keleti window

3. Gedeon Tamás: Czárán Gyula útjain

Különdíj: Édenkert

Dokumentumfilm kategória:

1. Rácz-Maronka Etelka – Hübsch Éva-Hoffman Artúr: Névtelenek, Kaboli történet

2. Csubrilo Zoltán: Sok mindent ki kő bírni

3. T.Nagy Imre (Bódva-Völgyi Stúdió): Ahonnan elindultam (Koncsol László portré)

Különdíj:

Fehér Dorottya: Ingovány

Czikora Zsolt-Koppándi János: Üvegálom

Víg Dániel Bolyai Filmműhely: Az utolsó vashajlítók + Délibáb

Nagy Krisztina: Vasba öntött történelem

Kisjátékfilm kategória:

1. Orbán Zoltán-Orbán Koppány: Végső kérdés

2. Körtési Béla-Katona Szabolcs: Héjanász a hepehupán

3. Szkok István: Az Ínyenc

Különdíj:

Pápa Városi Televízió: A napfénybe fürdő kastély

Papp Barnabás: Ásó, kapa

Filmetűd kategória:

1. Fábián Gábor: Angyali vidéken

2. Körtési András: Rembrandt és én: önarckép

3. Rozmán László: Anya

Különdíj:

Systron Digital Pictures – Delta Triangle Pictures (Salgótarjáni Mozgókép Egyesület): Excavator

Berec Alexandra Bolyai Filmműhely: Happy End

Horváth Mátyás (Kölcsey Ferenc Gimnázium): B-Factory

 VIII. Göcsej Filmszemle

Kisjátékfilm kategória:

1. Systron Digital Pictures: C.R.A.S.H-961

2. A zsűri nem osztott második díjat

3. Megosztott harmadik díj:

Moharos Attila: Kányadombi indiánok

Horváth Szabolcs: Vezeklés

Filmetűd kategória:

1. Dimeth Balázs: bp transparency

2. Csigás Viktor: Light, Shadow, Transparent

3. Körtési András: A tánc és én

Dokumentumfilm kategória:

1. László Gábor: Isten veled hazánk!

2. Maczelka Márk-Bendarzsevszkij Anton: Csernobil öröksége: A Zóna

3. Vargyasi Levente: A sár mesterei

Különdíjak:

1. Női főszereplő:

Kövi Gergő-Babai István: Állomás

2. Látvány, maszk, operatőr:

Kövi Gergő-Babai István: Suzie

3. Eredeti feldolgozás, szereplőválasztás:

Boros Ferenc-Rozmán László: Sárga, piros, kék…Ferkovics József útjai

4. Igényes téma:

T. Nagy Imre – Bódva-völgyi Stúdió: „Ahonnan elindultam”… Gyüre Lajos

5. Igényes téma:

Zsók Enikő: Körbe vagyok fülekkel véve

6. Igényes feldolgozás:

Orbán Koppány, Orbán Zalán, Váncsa Gábor: Invalidus

7. Forgatókönyv, látvány:

Systron Digital Pictures: C.R.A.S.H-961

8. A kiváló szakmai munkáért:

Bolyai Filmműhely

IX. Göcsej Filmszemle

Dokumentumfilm:

1. Kalász József: Gecemáni kert
2. Bátori Tamás: Béklyóban
3. Boros Ferenc, Horváth Zoltán, Kozma Gábor: Határvidék

Kisjátékfilm:

1. Kövi Gergő, Babai István: Átmeneti szállás
2. Csigás Viktor Dávid: Majdnem Szerelem
3. Váncsa Gábor: A földmérő

Filmetűd:

1. Keresztúri Ferenc: Nyolc perc természet
2. Kiss Friderika Virág: Elszakadt álomszövet
3. Jene Boglárka, Várhelyi Zsófia, Vörös Szilvia: Újjászületés

Portréfilm:

1. Katona Szabolcs, Körtési Béla: A szabadság rabságában
2. Bogdán Pál: Az öreg-Hollósy Simon portré
3. T. Nagy Imre: “Magyar színjátszás Szlovákiában”

Különdíj:

1. Ujvári Péter: Albert Flórián
2. Zajti Ferenc: Fürdőkaláka
3. Csubrilo Zoltán: Vándorlások- emlékképek a hatvanéves magyarkanizsai írótáborról
4. Osztermann Eszter: Nem, nem soha
5. Cseh Róbert: Törzsfejlődés
6. Bólyai Filmműhely: Legyen egy jó lépése és a Filmműhely
7. Comenius Filmműhely
8. Nagy István: A legnagyobb Verseny

 X. Göcsej Filmszemle

A filmszemle fődíja:

Varga Árpád Zsolt: Máriás Ferenc erdész: Életem

Dokumentumfilm kategória:

1. Magyar Ferenc: A Nagybereki Állami Gazdaság után

2. Pannoniay Boglárka Erzsébet: „Eszmény és valóság” – Zirc, Ciszterci Apátság

3. Dávid Zsuzsanna Dorina: Egy hétköznapi hős

Kisjátékfilm kategória:

1. Hobol Universal Studio: Section of my life

2. Nagy Judit Ildikó: Tükröződések

3. Gárdonyi Edit: Szeretetotthon

Filmetűd kategória:

1. Nagy Judit Ildikó: Láthatás

2. Turkus Csaba: A cipő

3. Systron Digital Pictures: Symbolica

Animációs film kategória:

1. Szilágyi Varga Zoltán: A jókedvű örmény temetése

2. Hadtörténeti Intézet és Múzeum: Pákozd 1848

3. Mészáros T. László: A koncert

Különdíjak:

1. Boros Ferenc, Horváth Zoltán, Kozma Gábor: Napfényember
2. Gyíkpohár Környezetvédelmi és Művészeti Alapítvány: Bárka vagy fészek?
3. Páskándiné Sebők Anna: A cselekvő hit
4. Bolyai Filmműhely
5. Kaszás Alexandra – Comenius Filmműhely: Exodus
6. Zajti Ferenc: A kultúra napszámosa
7. Horváth Szabolcs: Delírium

X+1. Göcsej Filmszemle

Dokumentumfilm:

1. László Gábor: Ez volt a sorsom…
2. Boros Ferenc – Horváth Zoltán: „a szendiszűcs”
3. Hajnal Gergely: „Mert hét életem van, ebből öt ment el…”

Kisjátékfilm:

1. Helmeczi Benjamin: Az utolsó levél
2. Pápai Dániel: Törpék
3. Gál Sándor: Lépj tovább

Filmetűd:

1. Varga Árpád Zsolt: Control (of death)
2. Mike Horvath: Dominó Elv
3. Mészáros T. László: Holdraszállás

Szalay Annamária-díj:

Debrecen Városi Televízió kft: Kossuth papja

ZTV díja:

Debrecen Városi Televízió kft: Isten embere 1-3. rész

Kiemelt különdíj:

Bolyai Filmműhely

Különdíjak:

Varga Árpád Zsolt: Tábori levelezőlapok Erdővárosból
Katits Kálmán: Egy bozgor hazatér

XII. Göcsej Filmszemle

Dokumentumfilm:

1. Csibi László: Édes Erdély, itt voltunk
2. Zajti Ferenc: Belül kell felépíteni a házat
3. Varga Árpád Zsolt: A Los Angeles-i Kárpátok története

Kisjátékfilm:

1. Mitnyan Zoltán: Itt és Most
2. Koszti Zsuzsanna: IM perfekt
3. Mike Horvath: „Átlagemberek”

Filmetűd:

1. Mészáros T. László: A tolvaj
2. Kiss Ferenc – Szalai István: Ajtókon át
3. Kiss Friderika Virág: Eye scream

Szalay Annamária Filmdíj:

Molvay Norbert: Ha nem segít a Mindenható

A Zalaegerszegi Televízió Különdíja:

Zsirai Művészeti Műhely

zegtv.hu