Zöldövezet
Jubilál a zalai vadásztársadalom. Annak okán, hogy három évtizeddel ezelőtt az akkori nimródok úgy döntöttek, hogy a gímszarvas vadászat kezdetét rendszeresen megünneplik. Ennek helyszíne – egy két kivételtől eltekintve – a Sohollári völgy, ahová a kezdetek óta mi is ellátogattunk. Az évfordulót megelőzően Zalaegerszeg volt az Országos Vadásznap házigazdája, ami az itteni munkának egyféle elismerése. Joggal, mivel a zalaiak ezúttal is kitettek magukért.
Közelről című rovatunkban először Illyés Zoltán a vöröses nyálkásgombát, majd Darázsi Zsolt a barna rétihéját mutatta be Önöknek. Természetesen mindketten, mindkettőt közelről.
Kinyitottuk Képtárunkat, ahol azúttal a Landorhegyi Általános Iskola több, mint 25 éve működő fotószakköre mutatkozott be.
Üröm az örömben, ami a betakarítást illeti. A kertészkedők fáradozását ugyanis megkeserítette a fagy, s úgy néz ki, hogy a diótermés is a diófúrólégy kártételétől függ. Akadnak azonban, amik elmenthetők télire, s így meghálálják az egész évi munkát. Aktuális tanácsokat kaphattak a szakembertől.
Címkék:
Műsor megrendelése
A fenti műsort az adatlap kitöltésével megrendelheti. Értesítjük Önt, ha átveheti a felvételt.
A Zalaegerszegi Médiacentrum Kft. médiaajánlata – LETÖLTÉS
