1. Új parkolók: 54-el nőtt a belvárosi várakozóhelyek száma
2. Tűzifahelyzet: növekvő kereslet, folyamatos drágulás
3. Így közlekedtek ti: kihirdették a rajzpályázat eredményeit

A teljes műsor megtekintése

A műsor tartalma

Új parkolók a belvárosban
2022. 08 09. kedd - 18:00 Zalaegerszeg
Új parkolókat létesítettek a Mártírok útja és a Kisfaludy utca sarkán. Ennek eredményeként az eddigieknél 54 - a negyedik díjövezetbe sorolt - várakozóhellyel több áll rendelkezésre a belvárosban. A beruházás a Kovács Károly Városépítő program keretében valósult meg, Az első, ideiglenesen kialakított rész 82 millió forintba került.
Megnőtt a kereslet
Sokan keresnek alternatív megoldást a téli fűtésre a drága gáz helyett, így országszerte megnőtt a kereslet a tűzifa iránt. Akadnak olyan kereskedések, ahol már nem tudják kiszolgálni a vevőket. Másutt várakozni kell, miközben az árak folyamatosan emelkednek.
Eredményt hirdettek
Ismét rajzpályázatot hirdetett az Országos Rendőr-főkapitányság. Az "Így közlekedtek ti!" című felhívásra 3 korcsoporttól várták az alkotásokat Zalában is, ahol a legjobbaknak járó díjakat és elismeréseket vasárnap adták át.
Gébárti Művésztelep
Zajlik a munka a Gébárti Művésztelepen. Az ország több pontjáról és Erdélyből érkeztek az alkotók, akik egy előre megadott tematikához igazodva dolgoznak. Ezúttal képek, szobrok és installációk születnek.
Sportválasztó tábor
Sportválasztó tábort tartanak a héten, Zalaegerszegen. A gyerekeknek az atlétikától a vízilabdáig 9 mozgásformát mutatnak be a szakavatott edzők és játékosok.
Érmes eredmények
A hétvégén Debrecenben zajló LXVI. Országos Serdülő Bajnokságon a ZALACO ZÚK csapatát heten képviselték. Hét versenyszámban döntőt úsztak a lányok, illetve további három számban B döntőben szerepeltek. Nagy Napsugár három érmet szerzett a 2007-2008-as korosztályú lányok között. 800 és 1500 méter gyorsúszásban ezüstérmet, 400 méter gyorson bronzérmet akasztottak a nyakába. 400 m női vegyesúszásban egyéni legjobb eredménnyel a 8. helyen zárt. A 400 méter női vegyesúszásban Scheffer Eszter a pontszerző 5. helyen érkezett célba. Eszter a 200 méter női vegyesúszásban 6. helyen zárt a döntőben, illetve a hátúszó számokban remekelt. 200 m háton 4., 100 méter háton 6. helyen végzett, míg 50 méter háton B döntőt úszott, ahol 2. helyen csapott célba. 200 méter női háton a Gyermek Ob-n 200 méter pillangón ezüstérmes Koltai Vanda a B döntőben harmadik lett. A Nyíltvízi Ifjúsági Világbajnokságra készülő Nagy-Selmeczy Bulcsú 200 méter gyorson a B döntőben a 7. helyet szerezte meg.