A teljes műsor megtekintése

A műsor tartalma

Kinevezték
2021. 01 07. csütörtök - 18:00 Zalaegerszeg
Az Emberi Erőforrások Minisztere Dr. med. habil Gasztonyi Beáta Ph. D-t bízta meg a Zala Megyei Szent Rafael Kórház intézményvezetői feladatainak ellátásával. Dr. Gasztonyi Beáta 1995-ben szerzett orvosi diplomát a Pécsi Orvostudományi Egyetemen. Tanulmányait követően, 1995 és 2006 között az egyetem I.sz. Belgyógyászati Klinikáján dolgozott. Felkérésre 2006-ban visszatért szülővárosába és a Zala Megyei Kórház belgyógyászati osztályának osztályvezető főorvosa, majd a strukturális átszervezést követően a II. Belgyógyászati Osztály vezető főorvosa lett. 2016-ban tudományos és oktatási orvos-igazgató-helyettesnek nevezték ki. 2002-ben PhD, 2012-ben habilitált doktor fokozatot szerzett, 2015-ben a Pécsi Tudományegyetem egyetemi magántanárrá nevezte ki. Számos társaságban tölt be vezető szerepet. Orvos-szakmai, oktatói, illetve tudományos munkáját több díjjal jutalmazták. Tudományos tevékenységét könyv, illetve könyvfejezetek, több, mint 100 közlemény, valamint 200 feletti előadás fémjelzi.
Új háziorvos
Új háziorvos rendel január 1-től a Köztársaság út 55. alatt. Dr. Gál Erika mintegy 27 év után nyugdíjba vonult. Az üzemorvosi feladatait továbbra is ellátja, ám régi betegeit ezután Horváth Kata fogadja.
Változott a szabályozás
Megváltoztak a tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó jótállási szabályok. Az új kormányrendelet egyebek mellett azt is rögzíti, hogy meddig kötelesek garanciát vállalni az üzletek.
Megújulás előtt
Több mint két évtizede szolgál a zalaegerszegi katolikus hívek hírforrásaként az Ünnepi harangszó. A lap most megújulás előtt áll, melyhez az olvasók segítségét is várják a plébánián.
Virtuális városi diákújság
Folyamatosan érkeznek a cikkek a Virtuális városi diákújság pályázatra. A programot a város internetes portálja és a Zalaegerszegi Televízió 2011-ben hívta életre. Az oktatási intézmények egy része ma már komoly lehetőséget lát a kezdeményezésben.
Elszalasztott lehetőség
Szerdán este Szolnokon játszotta az 5. fordulóból elhalasztott bajnokit a Zalakerámia ZTE KK férfi együttese. a csapatok Végig szoros mérkőzést vívtak. A ZTE többször vezetett, ám végül a jobban koncentráló hazaiak győztek. Az első negyedet a házigazdák kezdték jobban. A játékrész hajrájában viszont pontosabban játszott a ZTE KK, és előnyt szerzett. A második negyed elején újra próbált ellépni a vendégcsapat, de kiegyenlített a Szolnok. A 18. percben még a hazaiak vezettek, aztán a félidő hajrájában hatpontos előnyt harcolt ki a ZTE. A második játékrész elején sem változott a helyzet: a ZTE elhúzott, a Szolnok egyenlített. A negyed végére egyértelműen feljavult a Szolnok. A hazaiak irányítottak és 6-8 ponttal előrébb jártak. Duren kosaraival a negyed felénél utolérte ellenfelét a zalai csapat, sőt Vuko büntetőivel fordítani is tudott. Ismét jöttek a szolnoki triplák, és megint kapaszkodhatott a ZTE. Az utolsó percre 83-83-ról futottak neki a csapatok. A Szolnok végül jobban összpontosítva nyert. A végeredmény: Szolnoki Olajbányász-Zalakerámia ZTE KK 88-83.